//LOZNICA – DINAMO 3:3 – Remi za kraj (video+foto)

LOZNICA – DINAMO 3:3 – Remi za kraj (video+foto)

Očekivali su Lozničani pobedu na kraju jesenjeg dela prvenstva i posle prvog poluvremena bili su veoma bizu, vodili su sa 2:0 i bili na pragu nove pobede. Međutim, tako nisu mislili igrači Dinama iz Vranja, koji u Loznicu nisu došli da se brane, već da pokušaju da osvoje bod, a možda i tri. Uspeli su da poravnaju rezultat, ali Lozničani su posle odlične akcije još jednom stekli prednost. Upornost gostiju se isplatila i u nadoknadi vremena postigli su gol za vredan bod.

Počelo je ne može biti bolje za domaći tim. Igrao se peti minut kada se u šesnaestercu gostiju stvorila gužva, Lozničani su nekoliko puta šutirali, a lopta se odbijala sve dok nije došla do Alekse Matića koji je bio precizan i pogodio mrežu Dinama. U 12. minutu lepu priliku imao je Komarčević koji je prevario nekioliko igrača iz Vranja, snažno šutirao, ali golman gostiju Dušan Stanković uspeo je da zaustavi taj šut. Gosti su imali dobru priliku u 23. minutu kada je Tumbas šutirao preko gola.

Domaći fudbaleri povećali su prednost u 42. minutu. Belić je izveo korner, lopta je došla do Gorana Matića koji je sa pet-šest metara savladao golmana gostiju. Odličnu priliku imao je Komarčević u 45. minutu kada je snažno šutirao sa dvadesetak metara, a Stanković vrhovima prstiju izbio loptu u korner.

Na odmor se otišlo sa velikih 2:0 i očekivalo se da Loznica u nastavku postigne još koji gol i tako osvoji tri vredna boda.

Krenulo je dobro. U 47. minutu Belić je snažno šutirao sa 25 metara, a golman gostiju krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Minut kasnije prava drama pred golom Vranjanaca. Lozničani su nekoliko puta šutuirali prema golu, Bogićević je glavom šutirao ka praznoj mreži, ali čuvar mreže Dinama uspeo je nekako da zaustavi loptu na samoj gol-liniji. U 52. minutu Goran Matić je uposlio Belića, a ovaj je sa desetak metara šutirao pored gola. Milinković je u 58. minutu dobro šutirao sa 18 metara, ali lopta se odbila od jednog igrača Dinama u korner. Posle ovih promašaja domaćina usledila je kazna.

Igrao se 61. minut kada je Jezdović prošao po desnoj strani i precizno šutirao. Dinamo je tako smanjio na 2:1. Šest minuta kasnije u šesnaestercu Loznice oboren je jedan igrač gostiju i sudija Miloš Živaniović pokazao je na belu tačku. Siguran je bio Dimitrov.

Posle perioda loše igre trgli su se Lozničani i u 78. minutu postižu treći gol. Belić je idealno centrirao, lopta je stigla do Komarčevića koji se poigrao sa nekoliko gostujućih fudbalera, a onda u stilu rasnog strelca pogodio mrežu Vranjanaca. I kada se očekivalo da sudija odsvira kraj i da Loznica ostvari novu pobedu, usledila je greška domaćeg tima, što je Radočaj iskoristio i postigao gol za veliku radost gostiju.

– Imali smo kvalitetnog protivnika, ekipu koja dosta trči i koja nije došla da se brani nego da napada. Vranjanci su našoj odbrani zadavali mnogo problema. Idealno smo otvorili utakmicu, postigli gol, pa onda i drugi i sve je bilo kako smo se nadali. Upozoravao sam igrače na poluvremenu da će Dinamo u nastavku krenuti na sve ili ništa i da treba da izdržimo prvih petnaestak minuta. Međutim, olako smo primili dva gola i dozvolili gostima da izjednače. I pored toga imali smo pobedu u rukama jer smo poveli sa 3:2. Nažalost, u poslednjim trenucima utakmicame desila se greška u našoj zadnjoj liniji i primili smo treći gol. Nismo igrali na nivou prethodnih utakmica, ali uspeli smo da damo tri gola i ostaje žal što nismo uspeli da dobijemo ovaj meč. Napravili smo mnogo grešaka u zadnjoj liniji i to nas je koštalo pobede – kaže Dragan Mićić, trener Loznice.

Igrači Loznice izašli su danas na teren u majicama sa natpisom “Da Kristina stane na svoje noge upiši 588 i pošalji na 3030“ podržavši tako humanitarnu akciju za prikupljanje novca za lečenje Kristine Obradović, devojke rođene 2000. godine koja zbog povrede kičme ne može da stoji I da se kreće. Zeleno-beli su, inače, prikupili I novčanu pomoć koju uplatili na račun za Kristinino lečenje.