//Loznica slavila u Lazarevcu

Loznica slavila u Lazarevcu

Sjajno su fudbaleri Loznice započeli prolećni deo prvenstva u Prvo ligi. Na „vrućem“ terenu u Lazarevcu savladali su Kolubaru sa 2:1.

Kolubara je u meč ušla kao favorit, Lazarevčani su se dobro pojačali sa ciljem da izbore mesto u Super ligi. Utakmica je za njih počela dobro, već u 3. minutu poveli su sa 1:0. Pogrešila je odbrana Loznice, a gol za vođstvo domaćina postigao je Milisavljević.

Imala je Kolubara inicijativu u prvih petnaestak minuta, a onda je Loznica uspela da, najpre, uspostavi ravnotežu, a potom i da bude bolji rival.

Deagan Mićić, trener Loznice, kaže da je prezadovoljan ostvarenim rezultatom.

– Zasluženo smo pobedili. Pokazali smo da imamo kvalitet, gubili smo sa 1:0, nismo iskoristili penal, ali smo na kraju pobedili. Potvrdili smo da smo na dobrom putu da formiramo ekipu za velike domete – rekao je Mićić za portal LN po završetku utakmice.

U 31. minutu inicijativa Lozničana „naterala“ je domaćina da napravi penal. U šesnaestercu Kolubare jedan fudbaler domaćih igrao je rukom, a sudija Pavle Ilić odmah je pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo najbolji igrač Loznice Dragiša Komarčević. Očekivao se gol, ali kapiten Lozničana šutirao je iznad prečke.

To nije demoralisalo goste, nastavili su da napadaju i u 43. minutu zasluženo su izjednačili. Milinković je šutirao, lopta se odbila do mladog Stanojlovića koji u maniru rasnog strelca pogađa mrežu Kolubare.

U nastavku utakmice igralo se obostrano otvoreno, a opasnija je bila Loznica. Do vođstva gosti su došli u 56. minutu. Milinković je lepo uposlio Komarčevićča koji je sa desetak metara bio precizan za veliku radost Lozničana.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko poluprilika na obe strane. Na kraju zaslužena pobeda Loznice. Osvojila je tri velika boda u Lazarevcu.