Loznica ubedljiva protiv Zlatibora

Odlična igra Loznice na startu drugog dela takmičenja u Prvoj ligi Srbije i ubedljiva pobeda protiv Zlatibora. Lozničani su slavili sa 4:1, a bili su u prilici da postignu bar još toliko golova.

Imali su terensku inicijativu, veći posed lopte, stvarali prilike, pogađali, ali i promašivali. Sve u svemu, bolji početak drugog dela sezone nisu mogli poželeti.

U 9. minutu lepu priliku imao je kapiten Loznice Dragiša Komarčević, najbolji pojedinac ovog meča, kada je sa sedam-osam metara pogodio golmana gostiju, a lopta se odbila u korner. Pet minuta kasnije u sličnoj situaciji našao se i Kijevčanin koji je šutirao pravo u čuvara mreže Zlatibora. A onda je u 23. minutu usledila jedna od najlepših akcija na meču.

Obadović je uposlio Kijevčanina, ovaj prosledio loptu Komarčeviću koji sa desetak metara šutira i pogađa mrežu gostiju. Bilo je to 1:0 za radost domaćina. Novajlija u redovima Loznice Igor Vićentijević imao je u 30. i 40. minutu idealne prilike da zatrese mrežu Ivana Lučića, ali je bio neprecizan.

U nastavku još bolja igra Lozničana. Igrao se 47. minut kada je Komarčević odlično izveo korner, a Obadović sjajno reagovao i glavom loptu poslao u mrežu. Bilo je to zasluženih 2:0. Stopostotnu priliku imao je Vićentijević kada je u 52. minutu uleteo u kazneni prostor gostujućeg tima, prevario golmana, a slabo šutirao. Umesto da se po treći put nađe u mreži Zlatibora, lopta je proletela pored stative. Nova šansa za Lozničane bila je u 58. minutu kada je Obadović šutirao i pogodio golmana Lučića.

Na 3:0 povisio je Kijevčanin koji je odlično reagovao na odbijenu loptu i poslao je iza leđa golmana gostiju. Nikola Milinković je u 81. minutu pokazao da je pravi fudbalski velemajstor, bio je precizan sa desetak metara i postigao četvrti gol za Lozničane. Poraz Zlatibora ublažio je Spasojević u 84. minutu snažnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

– Prva utakmica je uvek teška i igra se pod velikim pritiskom. Čestitam igračima na dobroj igri i dobrom rezultatu. Kontrolisali smo igru tokom sviih devedeset minuta i zasluženo smo pobedili. Imali smo još nekoliko sjajnih prilika. Ipak, dali smo četiri gola i sve je došlo na svoje mesto – kaže Duško Obadović, trener Lozničana.

Prvenstvo se nastavlja već u sredu kada Loznicu u Zaječaru očekuje duel sa Timokom.

– Veoma teško gostovanje. Učinićemo sve da ponovimo igru iz ove utakmice. Nadam se najboljem – poručuje Obadović.