//Lepota fudbala u Kragujevcu (video)

Lepota fudbala u Kragujevcu (video)

U trenutku kada srpski fudbal prolazi svoje možda i najteže dane, na stadionu „Čika Dača“ dogodio se  fudbal!

Utakmica Radničkog i Loznice dala je sve ono što je lepo u ovom sportu- požrtvovanost, borbu, propuštene prilike, neizvesnost.

Kragujevčani su slavili pogotkom iskusnog Marka Mirića i tako došli nadomak ostvarenja svog superligaškog sna. Fudbaleri Loznice su u ovu utakmicu ušli znatno rasterećenije i sa željom da ponove podvig iz prethodnog duela sa Kragujevčanima, kada su slavili sa 3:1.

Domaća ekipa bila je bolja u prvom poluvremenu a Loznica bezopasna. Zasluženo su došli do vođstva u 40 minutu a mogli su i ubedljivije ali je Ružić imao dobre intervencije. U nastavku meča, Loznica mnogo bolja, agresivnija sa povezanim redovima. Pogledala je sreća Kragujevčane u 70. minutu, kada je Milinković iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara uzdrmao prečku, baš kao i minut kasnije, nakon što je kapiten Loznice i najbolji strelac Prve lige Srbije Dragiša Komarčević pogodio stativu.

U 83 min Loznica posle greške odbrane domaćih ima najbolju šansu na utakmici kada Stanojlović ne koristi čist zicer. Igrao se treći minut sudijske nadoknade vremena, kada je nakon prekršaja nad Slađanom Nikodijevićem u kaznenom prostoru Loznice, sudija Stefanović dosudio jedanaesterac u korist kragujevačkog tima. Loptu je na “kreč” namestio upravo Nikodijević, koji je tako dobio priliku da svoj 31. rođendan obeleži postizanjem pogotka, ali je golman Loznice Ružić pročitao nameru stamenog centarfora Radničkog 1923 i zaustavio njegov udarac sa jedanaest metara.