Ristivojević i Matić doneli radost Lozničanima (video)

Sjajna igra Loznice i zaslužena pobeda protiv odlične ekipe IMT-a iz Beograda, u današnjem susretu na terenu Radničkog u Klupcima.. Bila je to teška utakmica u kojoj su se Lozničani borili kao lavovi i na kraju se radovali. Osvojili su tri vredna boda u borbi za plej-of.

Bio je ovo ranije odloženi susret 24. kola izuzetno važan za domaći tim. Od starta su obe ekipe krenule silovito, nije bilo praznog hoda, fudbaleri su se rastrčali i borili za svaku loptu. Želela je Loznica pobedu, a Beograđani da nastave dugi niz utakmica bez poraza. U 28. minutu Matić je šutirao sa tri-četiri metra pravo u golmana Kojića koji odbija loptu u polje gde je dočekuje Kijvevčanin. Njegov šut golman Beograđana odbija u korner. Vićentijević je sjajno centrirao, a Ristivojević, iskosa sa leve strane, loptu šalje u mrežu gostiju. Bila je to velika radost domaćih fudbalera koje su navijači nagradili snažnim aplauzom.

I u nastavku se igralo u istom ritmu. Gosti su pokušavali da izjednače, a domaći fudbaleri čekali priliku iz kontranapada. Dočekali su je u 54. minutu. Kijevčanin je na sredini terena osvojio loptu, a onda sjajno uposlio Gorana Matića koji se stuštio ka golu IMT-a. U susret mu je krenuo golman Kojić kojeg je danas veoma raspoloženi Matić vešto lobovao sa ivice šesnaesterca. Bilo je to velikih 2:0 za Loznicu.

Izmenili su gosti nekoliko igrača i pojačali tempo nastojeći da pogode mrežu domaćina i to im je uspelo u 74. minutu. Gol je postigao Ivković, a utisak je da je tome prethodila ofsajd pozicija. Napadali su gosti, a Lozničani se uspešno branili i na kraju se radovali. Svi fudbaleri su dali veliki doprinos ovom uspehu, a istakao se Igor Ristivojević koji je igrao bez greške u odbrani, a uspeo je i da postigne vodeći gol.

– Čestitam igračima oba tima na prikazanoj igri. Imali smo za protivnika jednu od najboljih ekipa u ligi, tim koji u prethodnih četrnaest kola nije doživeo poraz, igrao je odlično i imao veoma dobre rezultate, a mi smo uspeli da prekinemo taj uspešan niz i utoloiko mi je ova pobeda još draža. Zadovoljan sam pristupom igri naših momaka i od njih sam očekivao tako nešto. Ušli smo u utakmicu sa ciljem da pobedimo i uspeli smo borbenom i kvalitetnom igrom. Očekujem i protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice kvalitetnu i tešku utakmicu. Poznajemo dobro ekipu gostiju, imaju dobar tim i biće to meč dva rivala koja su pred ciljem, odnosno plasmanom u plej-of. Nadam se da ćemo ponoviti današnju igru i ostvariti novu pobedu – poručuje Duško Obadović, trener Lozničana.

Utakmica između Loznice i Radničkog biće odigrana u subotu na stadionu Radničkog u Klupcima, a počeće u 16 časova.